Perde Mania

Danışma Hattımız: 0(532)235-7518

     

0

Perde  >  Montaj Nasıl yapılır

Plicell Perde Vidalı Montaj Nasıl Yapılır?

 Lütfen sonuna kadar dikkatlice okuyunuz!

Öncelikle kargo ile size ulaşan perdeleri, ölçülerini belirleyip uygun camlara göre dağıttıktan sonra montaja cam balkonun istediğiniz kanadından başlayabilirsiniz. Biz sırasıyla, sabit açılır kanada montaj, hareketli kanatların montajı ve köşelerin montajı olarak anlatacağız.
Sabit Açılır Kanat Montajı
Sabit açılan kanatlar, kanadın açılıp kapanma sırasında perdenin menteşe bulunan köşede sıkışıp kanadın çalışmasına engel olmaması için 17 mm kısa olan ölçüdür. Bu kanada montaj yaparken dikkat edilmesi gereken husus, kanadın açılış yönüne göre ayarlanıp, perdenin cam kenara konumlandırılmasıdır.

 

Montaj yeri belirlendikten sonra, öncelik olarak montaj ayağı aparatının vidalanacağı yer işaretlenir.
 
Not: Montaja önce üst profilden başlanır.
 

 

İşaretlenen yerden matkap veya bir tornavida yardımıyla plastik montaj ayakları alüminyum profile vidalanmalıdır.
Bu işlem için alüminyum profilde matkapla delik açmaya gerek yoktur. Vidalar bastırılarak çevrildiğinde alüminyum profili deler ve daha sıkı bir mukavemetle montaj yapılmış olur.
Not: Kargodan gelen vidalar haricinde vida kullanmayınız.
Açılır Kanat Menteşe Kenarı Üst Montajı

 

Açılır Kanat Cam Kenarı Üst Montajı

 

Bu aşamalardan sonra perdenin, üst profile takılan ayaklara, resimdeki gibi monte edilmesi gereklidir. Böylece alt profile vidalanacak olan alt profil montaj ayaklarının yerleri belirlenir.

 

Perde, ipler dışarı gelecek şekilde takıldıktan sonra perde yukarıya doğru sıkı bir şekilde toplanmalıdır. Bu aşamada aşağıya sarkan ipler alt p rofilde montaj yerini belirler. Perde ayaklarından aşağıya doğru gerdirilerek montaj ayağının yeri belirlenir ve işaretleme yapılır.

 

Üst ayaklar bu şekilde bağlandıktan sonra alt ayaklar gerdirilerek montaj yapılacak yer belirlenir.

 

İşaretleme yapılır ve delikler delinerek montaj ayakları üstteki gibi vidalanır. Bu aşamadan sonra perdenizin alt ayaklarını da takarak, kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Hareketli Kanat Montajı
Hareketli kanatların montajını yaparken dikkat edilmesi gereken husus montaj aparatlarının sağdan ve soldan cam hizasında takılmasıdır. Geriye kalan tüm montaj teknikleri açılır kanatların montajı ile aynıdır.

 

İşaretleme ve delme işlemleri yapıldıktan sonra montaj ayakları vidalanır ve perde ayakları ipler dışarı gelecek şekilde monte edilir.

 

Alt profilin montaj işlemi sabit açılır kanat ile aynıdır. Perde yukarıya toplanır ve aşağıda kalan ipler alt profile doğru gerdirilerek montaj ayaklarının geleceği yerler belirlenir. İşaretlemeler yapıldıktan sonra montaj ayakları vidalanır ve perde ayakları takılarak perde montaj işlemi tamamlanmış olur. Kullanıma hazırdır.

 


BİLİYOR MUYDUNUZ?

Sosyal Medyada Takip Edin


Perdemania olarak, perde satın alırken kumaşa dokunmanın önemini çok iyi biliyoruz.

Danışma hattımızı arayarak tüm perde türleri için ücretsiz kumaş talep edebilirsiniz.